ŚDM PANAMA - Biała Służba 2019

Kiedy na Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie Papież Franciszek ogłosił Panamę jako kolejnego organizatora spotkania młodych z całego świata, wydawało się, że spotkanie na drugiej półkuli będzie czymś bardzo odległym dla harcerek i harcerzy ZHR. Jednak już po chwili, kiedy Prezydent tego kraju – doceniając zaangażowanie naszej organizacji w zabezpieczenie medyczne zaprosił na spotkanie przedstawicieli ZHR – nasz udział w Światowych Dniach Młodzieży na granicy obu Ameryk stał się bardziej realny.
Od tamtego dnia cała organizacja, a w szczególności Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przygotowuje się do uczestnictwa i służby w tym wydarzeniu.
Sprawność, którą przedstawiamy, ma być sposobem przygotowania każdej indywidualnej harcerki i każdego indywidualnego harcerza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do zapoznanania się z wymaganiami sprawności
oraz z informacjami dotyczącymi wyprawy ZHR do Panamy.

Czuwaj!

ks. hm. Robert Mogiełka
Kapelan Naczelny ZHR


 

BOŻE NARODZENIE '2018

W imieniu wszystkich duszpasterzy i rady duszpasterskiej składam Wam i Waszym rodzinom serdeczne życzenia pięknych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, radości z narodzenia naszego Najwyższego Skauta, byśmy wszyscy podążali Jego tropem, nawet jeśli nie będzie to łatwe.

Wszystkim duszpasterzom życzę, by nie ustawali w staraniach o zdrowe dusze zuchów, harcerek i harcerzy oraz instruktorów, aby zawsze byli ostoją pokoju i miłości bliźniego.

Szczęść Boże!
Czuwaj!

ks. hm. Robert Mogiełka
Kapelan Naczelny ZHR