GOLGOTA MŁODYCH

LOGO0002

Czym jest Golgota Młodych?

To wydarzenie w formie zbliżonej do rekolekcji skupiające co roku ponad 700 młodych osób. Jest organizowane przez braci mniejszych kapucynów w Serpelicach nad Bugiem. Nazwa spotkania nawiązuje do Kalwarii Podlaskiej, która prowadzi przez las za cmentarzem na wzgórze Golgoty. Jest to też nawiązanie do Golgoty każdego człowieka. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu krzyża. Golgota daje nam niesamowite spotkanie z Bogiem. Wiele świadectw, konferencji i wystąpień ludzi czyni to wydarzenie niezwykłym i autentycznym. Każda edycja Golgoty ma inny temat przewodni. Każdy temat związany jest z problemami współczesnego świata i rozwijany jest podczas spotkania.

Jak wygląda codzienność na Golgocie?

Każdy ranek rozpoczynany jest jutrznią a następnie przez cały dzień na scenie odbywają się różne punkty programu - nabożeństwa, konferencje, świadectwa, a nawet koncerty, z przerwami na posiłki. Dodatkowymi atrakcjami są spotkania w grupach, gdzie możemy porozmawiać o zagadnieniach związanych z danym tematem Golgoty. Przy polu namiotowym znajduje się miasteczko Golgotowe, w którym można kupić atrakcyjne pamiątki, zagrać w loterii z fantastycznymi nagrodami oraz wypić kawę czy herbatę w kawiarence.Na Golgocie harcerze działają w dwóch służbach – Anioł Straż i Służba Porządkowa. Aniołowie pilnują bezpieczeństwa, wartują dzień i w nocy -  czuwają nad uczestnikami. Porządkowi dbają o szeroko rozumiany porządek na całym terenie spotkania.

Co jest najważniejsze?

Na Golgocie najważniejsi są ludzie, spośród których można zdobyć nowych przyjaciół. Wszystko to, co dzieje się na spotkaniu niesamowicie zbliża do Boga, a wszystkie przeżywane chwile, świadectwa pogłębiają tą relację. Z Golgoty nigdy nie wraca się takim samym, ale jest się już trochę innym człowiekiem.

--------------------------------------------------

Informacje: www.golgotamlodych.pl

Kontakt: Paweł Joński