WSPOMNIENIE LITURGICZNE BŁ. WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGOPodobny obraz
sobota, 23 lutego

Marzę, by postać bł. Wicka stawała się wszystkim nam coraz bliższa.

Faktem jest, że kult błogosławionego się szerzy: Toruń, Warszawa, Piekary Śląskie to  niektóre z miejsc obecności dh. Wicka w relikwiach. Gromadzą się tam harcerze na modlitwie zabiegając o jego wstawiennictwo.
 
Zróbmy kolejny krok.

Proponuję, abyśmy w dniu wspomnienia liturgicznego w sobotę 23 lutego spotkali się na Mszach świętych w swoich lokalnych środowiskach, czy to na poziomie okręgów, obwodów, chorągwi, szczepów, hufców a nawet drużyn. Niech tego dnia popłynie modlitwa z całej Polski. Stańmy we wspólnej modlitwie, by także duchowo poczuć jedność w Bogu.

Zróbmy to, proszę.

Błogosławię i pozdrawiam.

Czuwaj!

ks. hm. Robert Mogiełka
Kapelan Naczelny ZHR

 

 Mapa z informacjami, gdzie i o której się spotykamy (kliknij tutaj)

► Formularz zgłoszeniowy do naniesienia na mapę (kliknij tutaj)


ŚDM PANAMA - Biała Służba 2019

Kiedy na Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie Papież Franciszek ogłosił Panamę jako kolejnego organizatora spotkania młodych z całego świata, wydawało się, że spotkanie na drugiej półkuli będzie czymś bardzo odległym dla harcerek i harcerzy ZHR. Jednak już po chwili, kiedy Prezydent tego kraju – doceniając zaangażowanie naszej organizacji w zabezpieczenie medyczne zaprosił na spotkanie przedstawicieli ZHR – nasz udział w Światowych Dniach Młodzieży na granicy obu Ameryk stał się bardziej realny.
Od tamtego dnia cała organizacja, a w szczególności Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przygotowuje się do uczestnictwa i służby w tym wydarzeniu.
Sprawność, którą przedstawiamy, ma być sposobem przygotowania każdej indywidualnej harcerki i każdego indywidualnego harcerza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do zapoznanania się z wymaganiami sprawności
oraz z informacjami dotyczącymi wyprawy ZHR do Panamy.

Czuwaj!

ks. hm. Robert Mogiełka
Kapelan Naczelny ZHR